Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sultán

15.5.2012

Dnes je to přesne rok, co si pani Dana vzala Sultánka z útulku v Dubnici nad Váhom, jak se má dnes nádherně se můžete podívat na fotkách. Je z něj opravdu nádherný pes, který má 42 kilo.

dsc02388a.jpg

dsc02405a.jpg

dsc02408a.jpg

dsc02409a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.6.2011

dsc02376.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc02377.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.5.2011

Dobrý večer paní Markéto, posílám Vám pár fotek Sultánka. Je těžko ho zachytit v klidu a navíc jsem zjistila, že miluje vodu a je zdatný plavec. Začínají se mu zpevňovat  a zviditelňovat svaly a už jsme i něco přibrali, asi 1,5 kg. Ten žíhaný boxík je 8 letý Hanibálek, moje Hanča.
Fotek je víc, tak vyberte nějaké pěkné, moc děkuju. S přáním hezkého dne Dana Pavelková

dsc02260.jpgdsc02264.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc02268.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc02272.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc02274.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc02275.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc02261.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.5.2011 na večer

Dobrý den Markétko,
Děkuju za uveřejnění na boxíkách. Sultík je takové zlato, že se to prostě nedá popsat, to se musí zažívat.  Kdyby jste viděla s jakou ochotou se učí novým věcem, dnes se naučil dávat pac a jak jsme šli domů bezpečně už trefil. Chvíli váhal na louce ale jak chytil stopu, už si byl na beton jistý. Odpoledne jsme chvíli seděli u jeskyně, je tam studánka a lavička. Sulty si sedl vedle mně na lavku a položil mi hlavu na rameno a díval se na mně... jako by děkoval. Brečela jsem celou cestu domů.
I přes to co asi zažíval je hrozně důvěřivý a neskutečně trpělivý.
Dnes ráno dostal svého nového plyšáka, no to jste neviděla tu radost. Nosí si ho s sebou všude i k misce. Pořád ho olizuje a teď na něm usnul. Včera jsem mu dala jednoho z Hanibalových plyšáků, Hanys si pro něho však došel a normálně mu ho sebral z pelíšku.
Já 2x denně chodím s mýma boxerkama ven, mimo zahradu. Za den ujdeme 3 - 4 km, seniorům to stačí, víc by mi neušli, tak dlouhou trasu mi doporučil veterinář. Sultymu to nestačí, odpoledne jsme ušli cca 7 km a on pořád hopsal, bláznil, já už jsem sotva lezla a on by ještě pokračoval. :o)
Dana  

15.5.2011 dopoledne

Dobrý den Markéto,

Po prvním dnu stráveném se Sultym mohu zodpovědně prohlásit, že Sultán nemá chybu. Nevím co má za sebou, ale týraný v pravém slova smyslu určitě nebyl. Nebojí se ruky, vodítka, k lidem je vstřícný a pohodový, to samé  k ostatním psům.
Ví, co je to gauč, k čemu slouží a jak se na něj leze, taky se hned po vykoupání an něj usadil a moje 2 psí dědky má docela na háku... Útočí na něj hlavně můj domácí, Hanibal, ale to je normální, to tak probíhá všude. Sultán uhne, nedívá se do očí, nechá si absolutně všechno líbit.
S jídlem - bez problémů, granule i rýži s masem a zeleninou, rohlík. Jí klidně, nespěchá, nedělá binec kolem misky jako to moji dva.
Na ošetřování - nechápu - packy, uši, zuby, nechá si otevřít papulku, a pokud cítí ruku v hubině nezavře ji, při mytí pacek drží, poslušně zvedá jednu po druhé.
Podle zubů je to ale podstatně mladší pes. Teď tu byl za náma kámoš veterinář, podívat se na přírustek a řekl, že maximálně 3 - 3,5 roku. Pes ve špičkové kondici, jen přidat pohybu a her, aby se zpevnily svaly, které pobytem v útulku trošku povolily.
Co Sultán dělá na zahradě při hře - to bych Vám přála vidět. To je řízená střela, poslouchá na slovo, chytá hračky, nosí je, přetahuje se a válí sudy po trávě. Jen tak, z radosti a trávu zřejmě hodně dlouho neviděl, v útulku byl beton a kamení a on ven nechodil. Nechápu proč, protože na vodítku jde jako ovečka, žádné tahání jako ti moji dva rozmazlenci... :) . Nebojí se ani aut, na cyklisty kašle, pro něj je páníček bůh. Měla jsem ho teď ráno puštěného na volno na louce, bez problému jde na přivolání.
Je to povahou i vzhledem typický temperamentní mladý boxík. Bohužel, příliš mladý pro moji smečku. Oni se mu snaží pohybově stíhat, ale v 8 a 9 letech už to tak neběhá, a Hanču musím šetřit, má problémy s kloubama, to vlastně už jsem psala.
Jo a auto taky perfektně zvládá, umí jezdít, je to spořádaný pasažer.

Ještě k útulku, nedali mi k němu nic, jen papírek se jménem a rokem přibližného narození. Boxer Sultán, hnědá barva, narozen asi 2006? a očkování má být v 8 měsíci tohoto roku. Nechtěli vidět ani občanku, doklad o zaplacení 800 nemám. Nebyl a není podstatný.
Zatím co píšu smečka spí, napapkaní, proběhaní, trochu jsem venku zmokli, ale to vadilo asi jen mně :).
Nějaké fotečky už mám, pošlu během dne. Sulty se po vykoupání jen leskne a je nádherný zlaťák.       

S přáním hezkého dne

Dana Pavelková
sepave@seznam.cz